- Boldogasszony Papucsa Természetjáró Egyesület
- Felsőtárkányi Sportegyesület
- Felsőtárkányi Polgárőr Egyesület
- Felsőtárkányi Fúvószenekar Egyesület
- Rozmaring Népdalkör
- Nyugdíjas Érdekvédelmi Szervezet
- Felsőtárkányi Sziklaforrás Egyesület
- Agria Shotokan Karate Egyesület
- Szent László Egylet
- Felsőtárkányi Hegyikerékpáros Egyesület
Rozmaring Népdalkör
3324 Felsőtárkány, Fő út 350.
A Felsőtárkányi Rozmaring Népdalkör 1992-ben alakult meg ebben a formájában. Előzőleg táncosok és énekesek együtt szerepeltek az 1952-53-ban megalakult kultúrcsoportban. 1992-től főleg nyugdíjasok részvételével vált külön a csoport a táncosoktól. Innen számítjuk a népdalkör kezdetét.
Az eltelt évek alatt sok helyen szerepeltek, sokéves munkájukat 2002-től kezdték díjakkal elismerni (országos versenyeken több különdíj, országos minősítésen egy ezüst, három arany oklevél, a Ködellik a Mátra országos minősítő versenyen 2010 júniusában Nívódíjat nyertek).
Művészeti vezetőjük 1992- 97-ig, valamint 2002-2010-ig Veliczkyné Csák Judit volt. 1997- 2002 februárjáig F. Molnár Gabriella és Bajzáth Sándorné Nusika vezették a csoportot. Jelenleg Bódi Anita Ágnes, a Zeneiskola tanára, a művészeti vezető. Vásárhelyi Gyula, Felsőtárkány Díszpolgára, oszlopos tagja a Rozmaring Népdalkörnek. A csoport 2011-ben új tagokkal bővült, és az utánpótlás képzését is tervezik. A Rozmaring Népdalkör nagy lelkesedéssel és elhivatottsággal őrzi Felsőtárkány és más magyar tájegységek népdalhagyományát, élettel teli produkciójukat minden települési rendezvényen hallhatjuk.
A Rozmaring Népdalkör a 2011-es Palócgálán arany minősítést szerzett.
Kapcsolattartó: Kakuk Simonné 30/950-6737
A Rozmaring Népdalkör a 2012. évi Ködellik a Mátra citera- és népdalfesztiválon FESZTIVÁL
NAGYDÍJAT nyert!
Kakukk Simonné Edit néni a Rozmaring népdalkör aktív tagja